Jakie oprawy halogenowe wybrać?

Stałe a może regulowane?

Oprawy halogenowe prawie każdy z nas posiada w domu. Jednak czy zastanawialiście się, jakie tak naprawdę są różnice oraz które oprawy halogenowe wybrać?

Tak naprawdę, to oprawa halogenowa jest dostępna w dwóch rodzajach. Chodzi o oprawy stałe oraz ruchome. Sufitowe oprawki stałe są takimi, gdzie wewnętrzny pierścień jest względem drugiego nieruchomy. Cóż to oznacza? Oznacza to nic innego jak to, że źródło światła skierowane może być tylko i wyłącznie w jednym kierunku, a więc w dół.

Jeśli chodzi o drugi rodzaj opraw, czyli oprawy halogenowe ruchome wewnętrzny pierścień ustawić możemy w zasadzie w dowolnym kierunku. Rozwiązanie to jest odpowiednie, gdy sama ilość źródeł światła na suficie jest niewystarczająca, a równomiernie chcemy oświetlić całe swoje wnętrze. Polecamy również wybór opraw regulowanych, gdy celem naszym jest podkreślenie przy użyciu światła co po niektórych miejsc w naszym pomieszczeniu.

Różne kształty opraw

Oprawa halogenowa występuje w bardzo różnych kształtach. Mowa tutaj o kształtach okrągłych, kwadratowych, poczwórnych czy też potrójnym. Czym się w ogóle kierować przy ich wyborze? Gdy wybieramy oczka halogenowe nie powinniśmy się skupiać tylko i wyłącznie na kształcie podstawowym, a więc na kształcie okrągłym, które posiadają jedynie jedno źródło światła. Sufitowe oprawy występują w bardzo różnych kształtach. Poza okrągłymi, możemy spotkać także oprawy kwadratowe czy też takie, które posiadają więcej, aniżeli jedno źródło światła. Mowa o kształtach podwójnych, potrójnych czy też nawet poczwórnych.

Warto także zwrócić uwagę na sam materiał, z którego wykonana jest oprawa halogenowa. Rozróżnieniem kolejnym jest tworzywo, z którego jest wykonana sufitowa oprawka. Mamy do wyboru oprawy aluminiowe, stalowe czy też szklane. Co jak co, ale naprawdę powinniśmy się zastanowić, na którą oprawę halogenową postawić. Na pewno doradzi nam także sprzedawca w sklepie. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Zobacz na https://boxlab.pl